SEKTÖRÜMÜZ

Ülkemizde 80’li yıllarda faaliyetlerine başlayan kargo, kurye ve lojistik sektörü, gelişimini hızlı bir şekilde tamamlayarak dünya ile rekabet edebilecek teknoloji altyapısı ve hizmet seviyelerine ulaşmıştır.
Kargo, kurye ve lojistik alanında faaliyet gösteren firmalar, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ilgili faaliyet alanına göre yetki belgesini almış olmalıdır.
Toplu dağıtım kargo, kurye faaliyetlerinde bulunan firmalar da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından verilen Posta Hizmet Yetki Belgesi’ni almış olmaları gerekmektedir. Posta Hizmet Yetki Belgesi almış olan firmaların listesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

Tıklayınız.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından verilen Posta Hizmet Yetki Belgesi’ne sahip olmayan işletmelerin faaliyetleri, 22. Maddeye göre tespit edildiği takdirde sonlandırılmaktadır. Bu nedenle çalışmış olduğunuz ya da hizmet teklifi almış olduğunuz firmaların Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından verilen Posta Hizmet Yetki Belgesi’ni almış olmaları gerekmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Çalıştığımız firmalarla olan iletişimimiz her şeyden önce gelir. Firmaların taleplerini, dinledikten sonra tam olarak anlar ve bu noktadan sonra aktif olarak çalışmaya başlarız. Amacımız, bizden beklenen temel hizmetin yanı sıra bu hizmete katma değer sağlamaktır. Her zaman hizmet kalitemize etki eden süreçleri iyileştirmeye çalışırız. Operasyonlardaki performanslarımızı düzenli olarak ölçüp, değerlendirme yapmamız, kalite politikamızın temellerinden biridir. Biz Durupost olarak, hem kendi kalitemizi hem de ortaklarımızın iş potansiyellerini artırmak için çalışmayı kendimize amaç edinmekteyiz.

FİRMA PROFİLİ

1997 yılından bu yana sektörde edinmiş olduğumuz tecrübelerimize dayanarak 2009 yılında Durupost’u kurduk. Sadece kar edebilmek için yapılan işlerin dışına çıkarak, çalıştığımız firmalarla uzun soluklu dostluklar ve iş ilişkileri kuran bir yapıya sahibiz. Bizler için güven, dostluk ve iş kalitesi sektörde dönen rakamlardan ve kar marjlarından çok daha önemlidir. Bu nedenle dağıtım adedimiz ve ciromuzdan çok çalıştığımız müşterilerimizin sürekli memnuniyeti ve bizimle çalışma süresi ile gurur duyarız.
Özellikle son yıllarda ülkemizde yaygınlaşan E ticaret sektöründe de  önemli yatırımlarda bulunmaktayız. Bu sektörde alanında öncü bir çok müşterimiz ile ortak operasyonlar yürütüyoruz. Dağıtım alanındaki tecrübemizi, yükselen trend olan E ticaret ile harmanladık. İnternetten satışları yapılan ürünleri, son derece profesyonel bir ekip ve verimli iş akışları ile alıcıya ulaştırıyoruz. Bu hizmeti de iki şekilde veriyoruz;

  • AYNI GÜN TESLİMAT: Vaktin her şeyden değerli olduğu bu dönemde, internetten alış veriş yapanlara, aldıkları ürünleri aynı gün içerisinde teslim ediyoruz. Böylece hem çalıştığımız firmanın hizmet kalitesini artırıyoruz, hem de alış veriş yapan insanların memnuniyetini sağlıyoruz.
  • RANDEVULU TESLİMAT:Bunun dışında bu ürünlerle ilgili olarak sonsuz uğrama garantisi veriyoruz. Alış-veriş yapan kişiyi adreste bulamadığımız takdirde, ürünü geri iade etmiyoruz ve hiçbir ek ücret almadan diğer uğramalar yapılıp kişinin müsait olduğu zaman teslimatı sağlıyoruz. Yani bizimle çalışan firmanın, müşterisine ürün ulaştıramamak gibi bir sorunu olmuyor.
    Alış verişin yapıldığı gün ya da daha sonraki günlerde verdiğimiz bu hizmette, önemli olan bizim değil internet alışverişini kullananlar insanların ne zaman müsait olduğu. Bu şekilde gün boyunca evde kargo bekleme dönemine bir son verip, randevulu teslimatımızı devreye sokuyoruz

 

MİSYON VİZYON

Ülkemizde dağıtım sektöründe sürekli ve yüksek kalitede hizmet veren, sektörün hizmet kalite standardını yükselten bir firma olarak sektörümüzün gelişmesine ve iyileşmesine katkı sağlamak.